[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: جستجو در مقالات منتشر شده ::
3 نتیجه برای موضوع مقاله: سیستم های فازی

آقای اردشیر محمدزاده، آقای محمد منثوری، پروفسور محمد تشنه لب، دکتر مهدی علیاری،
دوره 1، شماره 1 - ( 6-1392 )
چکیده

در این مقاله کنترل فازی تطبیقی مستقیم با محدودیت‌های کمتر روی بهره‌ی کنترلی برای دسته‌ای از سیستم‌های غیرخطی تک ورودی- تک خروجی مطرح می-باشد و یک سیستم فازی نوع دوم بازه‌ای ساده شده ارائه شده است. قانون تطبیق بر اساس پایداری لیاپانوف می‌باشد، که کراندار ماندن پارامترهای تطبیقی و خطای ردیابی را تضمین می‌نماید. با توجه به اینکه علاوه بر پارامترهای بخش تالی، پارامترهای توابع تعلق یعنی مراکز و عرض توابع نیز تنظیم می‌شوند، خطای تخمین بسیار کوچک و قابل صرف‌نظر کردن است. ضمن اینکه توابع تعلق کمتری هم لازم داریم. شبیه‌سازی‌هایی که روی سیستم‌های پاندول معکوس و سیستم تعلیق مغناطیسی انجام شده است، گویای قابلیت کنترل‌کننده‌ی مطرح شده در این مقاله است. در حضور نویز، ردیابی ورودی مرجع، به خوبی صورت گرفته و خطای ردیابی بسیار پایین می‌باشد.
آرمان خانی، سحرانه قائمی، محمد علی بادامچی زاده،
دوره 3، شماره 1 - ( 6-1394 )
چکیده

 

در این مقاله روش طراحی کنترل‌کننده­های فازی نوع-2 همراه با رویت­گر فازی نوع-2 مدل T-S برای یک سیستم غیرخطی همراه با پارامترهای نامعین ارائه می­شود. مدل فازی T-S بر مبنای مجموعه­های فازی نوع-2 فاصله­ای برای مدل­سازی دینامیک سیستم غیر­خطی و دینامیک رویت­گر اعمال می­شود. پارامتر­های نامعین توسط توابع عضویت مجموعه­های فازی نوع- 2 فاصله­ای با تعریف توابع عضویت بالا و پایین مشخص می­­شوند. برای‌ کنترل­کننده فازی نوع- 2 فاصله­ای توابع عضویت و تعداد قانون­های فازی کنترل­کننده به صورت دلخواه طوری انتخاب می­شوند که با مدل فازی T-S سیستم و رویت­گر متفاوت باشند که به روش جبران­سازی توزیع شده غیرموازی (non-PDC) معروف است. برای آنالیز پایداری یک تابع لیاپانوف فازی در نظر گرفته می‌شود به طوری که شرایط پایداری به صورت نامساوی‌های ماتریسی خطی (LMIs) بدست ‌می‌آیند.

 
دکتر سعید حقوقی اصفهانی، آقا حسین اکبری آشیانی،
دوره 7، شماره 2 - ( 12-1399 )
چکیده


این مطالعه مربوط به بهبود عملکرد کنترل کننده بهینه فازی تعقیبی با معیار H_infinity برای سیستمهای تاکاگی _ سوگنو می باشد. کنترل کننده فازی تعقیبی نه تنها سیستم حلقه بسته را پایدار می نماید، بلکه موجب می شود که نورم خطای تعقیب با معیار  نسبت به کلیه سیگنالهای خارجی با دامنه محدود، از مقدار مشخص داده شده ای کمتر باشد. یک کنترل کننده 6 پارامتری تعقیبی برای هر زیر سیستم محلی خطی مدل تاکاگی _ سوگنو تعریف می شود. یک رهیافت مبتنی بر نامساویهای ماتریسی خطی منجر به یافتن پارامترهای هرکنترل کننده محلی می گردد. از آنجا که هر کنترل کننده محلی دارای 6 پارامتر طراحی است، انتظار می رود که رهیافت ارائه شده در این مقاله، انعطاف پذیری بیشتر و درجه محافظه کاری کمتری را نسبت به مراجع به روز موجود، که بر مبنای 2  یا 4 پارامتر طراحی کنترلی هستند، منجر شود. علاوه بر این، در فرمول بندی این رهیافت، ازهیچ فرض محدود کننده ای که در بعضی مراجع به روز وجود دارد، استفاده نمی شود. بررسی رهیافت ارائه شده در این مقاله بر روی سیستم پاندول معکوس، و مقایسه نتایج آن با رهیافتهای دیگر، بهبود کیفیت کنترلی تعقیبی را نشان می دهد.
 

صفحه 1 از 1     

سامانه های غیرخطی در مهندسی برق Journal of Nonlinear Systems in Electrical Engineering
نشریه سامانه‌های غیرخطی در مهندسی برق در خصوص اصول اخلاقی انتشار مقاله، از توصیه‌های «کمیته بین‌المللی اخلاق نشر» موسوم به COPE و «منشور و موازین اخلاق پژوهش» مصوب معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبعیت می‌کند.
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 28 queries by YEKTAWEB 4361