[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: جستجو در مقالات منتشر شده ::
2 نتیجه برای حقوقی اصفهانی

دکتر سعید حقوقی اصفهانی، آقا حسین اکبری آشیانی،
دوره 7، شماره 2 - ( 12-1399 )
چکیده


این مطالعه مربوط به بهبود عملکرد کنترل کننده بهینه فازی تعقیبی با معیار H_infinity برای سیستمهای تاکاگی _ سوگنو می باشد. کنترل کننده فازی تعقیبی نه تنها سیستم حلقه بسته را پایدار می نماید، بلکه موجب می شود که نورم خطای تعقیب با معیار  نسبت به کلیه سیگنالهای خارجی با دامنه محدود، از مقدار مشخص داده شده ای کمتر باشد. یک کنترل کننده 6 پارامتری تعقیبی برای هر زیر سیستم محلی خطی مدل تاکاگی _ سوگنو تعریف می شود. یک رهیافت مبتنی بر نامساویهای ماتریسی خطی منجر به یافتن پارامترهای هرکنترل کننده محلی می گردد. از آنجا که هر کنترل کننده محلی دارای 6 پارامتر طراحی است، انتظار می رود که رهیافت ارائه شده در این مقاله، انعطاف پذیری بیشتر و درجه محافظه کاری کمتری را نسبت به مراجع به روز موجود، که بر مبنای 2  یا 4 پارامتر طراحی کنترلی هستند، منجر شود. علاوه بر این، در فرمول بندی این رهیافت، ازهیچ فرض محدود کننده ای که در بعضی مراجع به روز وجود دارد، استفاده نمی شود. بررسی رهیافت ارائه شده در این مقاله بر روی سیستم پاندول معکوس، و مقایسه نتایج آن با رهیافتهای دیگر، بهبود کیفیت کنترلی تعقیبی را نشان می دهد.
 
زهرا یوسفی، سعید حقوقی اصفهانی،
دوره 8، شماره 1 - ( 6-1400 )
چکیده

در این مطالعه به مسئله طراحی فیدبک خروجی فازی تعقیبی با معیار ترکیبی  H2/H_inf
برای سیستمهای غیر خطی مدل شده با روش T-Sپرداخته می شود. از یک فرم تعمیم داده شده مناسب تعقیبی برای ساختار هر کنترل کننده محلی استفاده شده است. کنترل کننده فازی تعقیبی ارائه شده، نه تنها موجب برقراری یک قید کنترلی تعقیبی  با معیار  H_inf می شود،که بطور همزمان یک معیار H2 را بهینه سازی می کند. نتایج این مقاله منجر به ایجاد یک تعادل نسبی  بین عملکرد تعقیبی مناسب و میزان انرژی مصرف شده سیگنال ورودی کنترل می شود. فرمول بندی این مسئله و یافتن کنترل کننده بهینه تعقیبی نهایی با حل یک دسته نامساویهای ماتریسی خطی بیان می گردند. در یک مثال گویا، نتایج این مطالعه که بر اساس معیار ترکیبی H2/H_infاست با روش سنتی H_inf تنها از جهات گوناگون مقایسه می شود.
  

صفحه 1 از 1     

سامانه های غیرخطی در مهندسی برق Journal of Nonlinear Systems in Electrical Engineering
نشریه سامانه‌های غیرخطی در مهندسی برق در خصوص اصول اخلاقی انتشار مقاله، از توصیه‌های «کمیته بین‌المللی اخلاق نشر» موسوم به COPE و «منشور و موازین اخلاق پژوهش» مصوب معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبعیت می‌کند.
Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 26 queries by YEKTAWEB 4502