[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: جستجو در مقالات منتشر شده ::
2 نتیجه برای میرزائی

آقای رضا مجد قراملکی، دکتر مهدی میرزائی،
دوره 2، شماره 2 - ( 10-1393 )
چکیده

بدست آوردن قانون کنترلی بهینه برای سیستم‌های غیرخطی برخلاف سیستم‌های خطی دارای روش عمومی و مشخص نیست و همواره یکی از مسائل مطرح در تئوری کنترل می باشد. با اضافه شدن قید روی معادلات سیستم، مسئله سخت‌تر شده و حل آن معمولا نیاز به روشهای بهینه سازی عددی دارد. در این مقاله، یک روش جدید برای استخراج قانون کنترلی بهینه برای سیستم‌های غیرخطی مقید ارائه می‌شود که از مزایای اصلی آن تحلیلی بودن روش و پیاده‌سازی آسان کنترل کننده در عمل است. در روش پیشنهادی برای بدست آوردن و توسعه‌ی تابع هزینه (معیار عملکرد) از رویکرد کنترل پیش‌بین استفاده شده است. در ادامه قضیه کن‌تاکر (KKT) برای حل مساله‌ی بهینه‌سازی مقید و استخراج قانون کنترلی به شکل بسته بکار گرفته می‌شود. به عنوان رویکردی دیگر برای حل مساله‌ی بهینه‌سازی مقید، روش‌ بهینه‌سازی عددی مبتنی بر الگوریتم ژنتیک نیز برای بدست آوردن سیگنال کنترلی ارائه شده و با رویکرد قبلی مقایسه می‌گردد. در نهایت دو روش پیشنهادی با یک روش مبتنی بر تکرار که‌ در مراجع ارائه گردیده است روی یک مثال پیاده‌سازی و نتایج مورد مقایسه قرار می‌گیرند. نتایج تحلیل و شبیه‌سازیها نشان از عملکرد بالای روش پیشنهادی مبتنی بر KKT از نظر دقت، سرعت و حجم محاسبات می‌باشد.
محمد مرادی، مهدی میرزائی، سجاد آقاسی زاده،
دوره 4، شماره 1 - ( 12-1396 )
چکیده

در مقاله حاضر یک مدل غیرخطی جدید برای میراگر مغناطیسیMR   بر پایه مدل بوک‌-ون ساده شناسایی و ارائه می‌شود که علی­رغم دارا بودن خاصیت غیرخطی هیسترزیس، نسبت به جریان الکتریکی خطی است. این مزیت باعث می‌شود که بتوان به راحتی از این مدل به عنوان مدل معکوس در سیستم کنترلی تعلیق نیمه فعال خودرو جهت تبدیل نیرو به جریان الکتریکی استفاده کرد. همچنین برای ارزیابی بهتر مدل پیشنهادی، یک مدل چند جمله‌ای غیر هیسترزیسی مشابه با آنچه که در مراجع وجود دارد، برای میراگر مغناطیسی طراحی شده است. مقایسه دقت مدل‌ها نشان می­دهد که مدل بوک-‌ون ارائه شده در هر دو حالت مستقیم و معکوس در نواحی سرعت پایین دقت بالاتری نسبت به مدل چندجمله­ای دارد. در گام دوم، یک کنترل‌کننده بهینه برای محاسبه‌ی نیروی فعال سیستم تعلیق طراحی و در کنار مدل‌های معکوس شناسایی شده، استفاده شده است. نتایج شبیه­سازی  برای کنترل سیستم تعلیق خودرو در حالتهای فعال و نیمه­فعال با دو مدل میراگر بر روی یک جاده استاندارد ارائه می­شوند. مشاهده می‌گردد که از بین دو مدل معکوس طراحی شده، مدل بوک-‌ون پیشنهادی، عملکرد بهتری در کنترل سیستم تعلیق نیمه‌فعال دارد. همچنین، با افزایش دامنه سرعت میراگر در سیستم تعلیق نتایج دو مدل تعلیق نیمه فعال به هم نزدیک­تر می‌شوند.صفحه 1 از 1     

سامانه های غیرخطی در مهندسی برق Journal of Nonlinear Systems in Electrical Engineering
نشریه سامانه‌های غیرخطی در مهندسی برق در خصوص اصول اخلاقی انتشار مقاله، از توصیه‌های «کمیته بین‌المللی اخلاق نشر» موسوم به COPE و «منشور و موازین اخلاق پژوهش» مصوب معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبعیت می‌کند.
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 26 queries by YEKTAWEB 4331