[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: جستجو در مقالات منتشر شده ::
2 نتیجه برای کنترل بهینه

آقای رضا مجد قراملکی، دکتر مهدی میرزائی،
دوره 2، شماره 2 - ( 10-1393 )
چکیده

بدست آوردن قانون کنترلی بهینه برای سیستم‌های غیرخطی برخلاف سیستم‌های خطی دارای روش عمومی و مشخص نیست و همواره یکی از مسائل مطرح در تئوری کنترل می باشد. با اضافه شدن قید روی معادلات سیستم، مسئله سخت‌تر شده و حل آن معمولا نیاز به روشهای بهینه سازی عددی دارد. در این مقاله، یک روش جدید برای استخراج قانون کنترلی بهینه برای سیستم‌های غیرخطی مقید ارائه می‌شود که از مزایای اصلی آن تحلیلی بودن روش و پیاده‌سازی آسان کنترل کننده در عمل است. در روش پیشنهادی برای بدست آوردن و توسعه‌ی تابع هزینه (معیار عملکرد) از رویکرد کنترل پیش‌بین استفاده شده است. در ادامه قضیه کن‌تاکر (KKT) برای حل مساله‌ی بهینه‌سازی مقید و استخراج قانون کنترلی به شکل بسته بکار گرفته می‌شود. به عنوان رویکردی دیگر برای حل مساله‌ی بهینه‌سازی مقید، روش‌ بهینه‌سازی عددی مبتنی بر الگوریتم ژنتیک نیز برای بدست آوردن سیگنال کنترلی ارائه شده و با رویکرد قبلی مقایسه می‌گردد. در نهایت دو روش پیشنهادی با یک روش مبتنی بر تکرار که‌ در مراجع ارائه گردیده است روی یک مثال پیاده‌سازی و نتایج مورد مقایسه قرار می‌گیرند. نتایج تحلیل و شبیه‌سازیها نشان از عملکرد بالای روش پیشنهادی مبتنی بر KKT از نظر دقت، سرعت و حجم محاسبات می‌باشد.
دکتر سعید حقوقی اصفهانی، آقا حسین اکبری آشیانی،
دوره 7، شماره 2 - ( 12-1399 )
چکیده


این مطالعه مربوط به بهبود عملکرد کنترل کننده بهینه فازی تعقیبی با معیار H_infinity برای سیستمهای تاکاگی _ سوگنو می باشد. کنترل کننده فازی تعقیبی نه تنها سیستم حلقه بسته را پایدار می نماید، بلکه موجب می شود که نورم خطای تعقیب با معیار  نسبت به کلیه سیگنالهای خارجی با دامنه محدود، از مقدار مشخص داده شده ای کمتر باشد. یک کنترل کننده 6 پارامتری تعقیبی برای هر زیر سیستم محلی خطی مدل تاکاگی _ سوگنو تعریف می شود. یک رهیافت مبتنی بر نامساویهای ماتریسی خطی منجر به یافتن پارامترهای هرکنترل کننده محلی می گردد. از آنجا که هر کنترل کننده محلی دارای 6 پارامتر طراحی است، انتظار می رود که رهیافت ارائه شده در این مقاله، انعطاف پذیری بیشتر و درجه محافظه کاری کمتری را نسبت به مراجع به روز موجود، که بر مبنای 2  یا 4 پارامتر طراحی کنترلی هستند، منجر شود. علاوه بر این، در فرمول بندی این رهیافت، ازهیچ فرض محدود کننده ای که در بعضی مراجع به روز وجود دارد، استفاده نمی شود. بررسی رهیافت ارائه شده در این مقاله بر روی سیستم پاندول معکوس، و مقایسه نتایج آن با رهیافتهای دیگر، بهبود کیفیت کنترلی تعقیبی را نشان می دهد.
 

صفحه 1 از 1     

سامانه های غیرخطی در مهندسی برق Journal of Nonlinear Systems in Electrical Engineering
نشریه سامانه‌های غیرخطی در مهندسی برق در خصوص اصول اخلاقی انتشار مقاله، از توصیه‌های «کمیته بین‌المللی اخلاق نشر» موسوم به COPE و «منشور و موازین اخلاق پژوهش» مصوب معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبعیت می‌کند.
Persian site map - English site map - Created in 0.09 seconds with 26 queries by YEKTAWEB 4361